Riedel Sklenice Bordeaux Grand Cru Black and White Twisted Fatto a Mano

Riedel Sklenice Bordeaux Grand Cru Black and White Twisted Fatto a Mano

ZNAČKA: Riedel

Cena: 2085.00 CK

Unikátní sklenice s ručně vyrobenou černo-bílou kroucenou stopkou.

Sklenice Bordeaux Grand Cru Black and White Twisted je novinkou roku 2017 z kolekce Fatto a Mano, což v překladu z italštiny doslova znamená "ručně vyrobené". Rakouská firma Riedel se v této kolekci inspiruje tradičními italskými technologiemi práce se sklem, které s péčí a precizností realizuje ve svých sklárnách.

Na jedné straně je na této sklenici jasně patrný otisk tradice, na straně druhé si zachovává rysy tolik typické pro značku Riedel: specifický tvar těla podle jednotlivých odrůd vína, velmi jemné, tence foukané stěny, čistota tvarů bez nadbytečného zdobení a elegantní štíhlá stopka.

Sklenice tvaru Bordeaux Grand Cru byla poprvé vytvořena již v roce 1959.

Mohlo by se zdát, že velikost těla sklenice působí poněkud nadsazeně, avšak opak je pravdou. Tvar Bordeaux Grand Cru nebyl navržen jako pouhý designový výstřelek, ale jeho úmyslně velkorysý objem umožní skvělým vínům z oblasti Bordeaux zdůraznit jejich specifické charakteristiky. Dá tak vyniknout plné hloubce současně populárních vín založených na odrůdách Cabernet Sauvignon, Cabernet Franc a Merlot.

Soudobé techniky vinného kvašení umožňují vinařům koncentrovat hrozny do té míry, že mladá vína podávaná v menších sklenicích se mohou zdát jednorozměrná, tříslovitá, s velmi dřevitou chutí. Sklenice tvaru Bordeax Grand Cru však jak mladým, tak i zralým vínům umožňuje dýchat a rozvinout všechny vrstvy buketu i plné spektrum vůní.

Vychutnejte si své víno naplno. Jemná, hedvábná, sametová textura vína, kterou pocítíte na patře, je intenzivnější. Delší zakončení vína lehce propojuje aciditu s plnými, sladkými tříslovinami. Majestátně strukturovaná vína se mohou předvést v celé své komplexnosti a delikátnosti.

Sklenici s tělem o objemu 860 ml byste nikdy neměli zcela naplnit; doporučujeme maximálně 150 ml vína.

Sklenice Bordeaux Grand Cru Black and White Twisted Riedel doporučujeme na:

 • Bordeaux (červené), Brunello di Montalcino
 • Cabernet franc, Cabernet- Sauvignon, Domina
 • Fronsac, Graves rouge, Listrac
 • Merlot, Médoc, Margaux, Moulis
 • Pauillac, Pomerol, Sangiovese, Sangiovese - Grosso
 • St. Emillon, St. Estéphe, St. Julian
 • Edice Fatto a Mano Black and White Twisted

  V rámci nové kolekce sklenic Fatto a Mano nabízí Riedel speciální edici Black and White Twisted s kroucenou stopkou. Výroba designově unikátního stonku vyžaduje maximálně precizní práci sklářů s výjimečnými dovednostmi.

  Každá sklenice je individuálně balená v dárkové krabici.

  V edici Black and White Twisted nabízíme specificky tvarované sklenice v následujících variantách:

 • Bordeaux Grand Cru
 • Burgundy Grand Cru
 • Old World Pinot Noir
 • Cabernet/Merlot
 • Old World Syrah
 • Oaked Chardonnay
 • Riesling/Zinfandel
 • Champagne
 • Kolekce Fatto a Mano

  Fatto a Mano – v překladu z italštiny doslova znamenající "vyrobeno ručně". Výroba této nové série je založena na tradičních metodách italských sklářů z okolí Benátek a zachovává si tak nádech půvabu sklářské manufaktury s bohatou tradicí.

  Georg Riedel, představitel 10. generace značky, si dal za cíl prostřednictvím kolekce Fatto a Mano docílit barevné oslavy podávání vína ve vší jeho kráse. Unikátní stonky nejen lahodí oku, ale při dotyku přímo cítíte lidský aspekt do nich vložený během ruční výroby.

  Sklenice z kolekce Fatto a Mano jsou kromě edice Black and White Twisted dostupné i v edici se štíhlou, vysokou, barevnou stopkou (set bílá, černá, žlutá, červená, zelená, modrá).

  Riedel Sklenice Bordeaux Grand Cru Black and White Twisted Fatto a Mano e-shop >>


  Zákazníci prohlíželi také:
  Riedel Sklenice Cognac V.S.O.P. Sommeliers

  Riedel Sklenice Cognac V.S.O.P. Sommeliers

  Stará sklenice na koňak je dávno pryč! Roku 1988 hlavní degustátor Hennessy Yann Fillioux společně s Georgem Riedelem dumal nad koňakovou sklenicí. Při ochutnávání z množství tvarů sklenic se zavázanýma očima zůstaly původní sklenice různých velikostí na půl cesty. Ukázalo se, že tyto tolik oblíbené „balónové.. info >>
  ZWILLING Sklenice 474 ml sada 2 ks ZWILLING® Sorrento

  ZWILLING Sklenice 474 ml sada 2 ks ZWILLING® Sorrento

  Sada obsahuje 2x sklenici. Ručně foukaná sklenice ZWILLING® Sorrento byla navržena renomovaným italským designérem Matteo Thunem. Cílem nebyla jen estetika provedení, ale především dokonalá funkčnost. Design sklenice byl promyšlen přesně tak, aby odstranil veškerá negativa, se kterými se při pití horkého.. info >>
  Riedel Set sklenic na whisky a dekanteru Fire BARWARE

  Riedel Set sklenic na whisky a dekanteru Fire BARWARE

  Set obsahuje: 2x sklenice na whisky 1x dekanterStylová a nostalgická kolekce Barware výrazně kontrastuje s čistým designem sklenic na víno od tradičního výrobce Riedel. Zdobené a precizně strojově vyrobené sklenice na whisky a dekantér řady Fire jsou inspirovány secesním období. Vnější dekorati.. info >>