Riedel Sklenice Burgundy Grand Cru Black and White Twisted Fatto a Mano

Riedel Sklenice Burgundy Grand Cru Black and White Twisted Fatto a Mano

ZNAČKA: Riedel

Cena: 2085.00 CK

Unikátní sklenice s ručně vyrobenou černo-bílou kroucenou stopkou.

Sklenice Burgundy Grand Cru Black and White Twisted je novinkou roku 2017 z kolekce Fatto a Mano, což v překladu z italštiny doslova znamená "ručně vyrobené". Rakouská firma Riedel se v této kolekci inspiruje tradičními italskými technologiemi práce se sklem, které s péčí a precizností realizuje ve svých sklárnách.

Na jedné straně je na této sklenici jasně patrný otisk tradice, na straně druhé si zachovává rysy tolik typické pro značku Riedel: specifický tvar těla podle jednotlivých odrůd vína, velmi jemné, tence foukané stěny, čistota tvarů bez nadbytečného zdobení a elegantní štíhlá stopka.

Tvar těla sklenice vycházející z tradiční kolekce Sommeliers byl navržen již v roce 1957.

Anglický magazín o víně Decanter Magazine popisuje sklenici tvaru Burgundy Grand Cru u příležitosti srovnávací degustace jako "The finest Burgunder glass of all times, suitable for both young and old burgundies" – nejlepší sklenice na Burgundské všech dob, vhodná jak pro mladé, tak pro zralé Burgundské. Dalším nezvyklým oceněním tohoto jedinečného tvaru je skutečnost, že Museum of Modern Art (New York) tuto sklenici vystavuje ve své stálé expozici. Zlí jazykové však tento krásný výtvor nazývají také "goldfishbowl" (akvárium pro zlatou rybku), neboť nádoba na pití o objemu více než 1000 ml je prostě jedinečná.

Lehká vína se ve sklenici Burgundy Grand Cru Sommeliers necítí dobře, jejich nedostatečný výraz se v ní zcela ztratí. Plná vína – prvotřídní Burgundské, Barolo či Barbaresco – v ní naopak doslova rozkvetou a prezentují i to nejjemnější aroma v netušené plnosti a intenzitě. Červené odrůdy vín s tenkou slupkou produkují barevně méně intenzivní vína s kyselostí, která může požitek z pití zcela pokazit.


Tvar sklenice Burgundy Grand Cru kyselost naopak integruje do ovocné chuti. Víno z tohoto jemně otevřeného tvaru plyne přímo na jazyk a posiluje chuť ovoce a sladkých chuťových složek. Díky tomu se v ústech rozvine vzrušující hra ovoce s kyselostí, která harmonicky doplňuje chuťový dojem z tohoto vína a vzniká tak komplexní, trojrozměrný "chuťový obraz".

Do sklenice o objemu 1050 ml nenalévejte více než 150 ml vína.

Sklenice Burgundy Grand Cru Black and White Twisted Riedel doporučujeme na:

 • Barbaresco, Barolo, Beaujolais Cru
 • Blauburgunder (Rulandské modré), Burgundské (červené)
 • Dornfelder, Echézeaux, Gamay, Moulin à vent
 • Musigny, Nuits Saint Georges, Nebbiolo
 • Pinot Noir, Pommard, Romanée Saint Vivant, Santenay
 • Volnay, Vosne – Romanée, Vougeot
 • Edice Fatto a Mano Black and White Twisted

  V rámci nové kolekce sklenic Fatto a Mano nabízí Riedel speciální edici Black and White Twisted s kroucenou stopkou. Výroba designově unikátního stonku vyžaduje maximálně precizní práci sklářů s výjimečnými dovednostmi.

  Každá sklenice je individuálně balená v dárkové krabici.

  V edici Black and White Twisted nabízíme specificky tvarované sklenice v následujících variantách:

 • Bordeaux Grand Cru
 • Burgundy Grand Cru
 • Old World Pinot Noir
 • Cabernet/Merlot
 • Old World Syrah
 • Oaked Chardonnay
 • Riesling/Zinfandel
 • Champagne
 • Kolekce Fatto a Mano

  Fatto a Mano – v překladu z italštiny doslova znamenající "vyrobeno ručně". Výroba této nové série je založena na tradičních metodách italských sklářů z okolí Benátek a zachovává si tak nádech půvabu sklářské manufaktury s bohatou tradicí.

  Georg Riedel, představitel 10. generace značky, si dal za cíl prostřednictvím kolekce Fatto a Mano docílit barevné oslavy podávání vína ve vší jeho kráse. Unikátní stonky nejen lahodí oku, ale při dotyku přímo cítíte lidský aspekt do nich vložený během ruční výroby.

  Sklenice z kolekce Fatto a Mano jsou kromě edice Black and White Twisted dostupné i v edici se štíhlou, vysokou, barevnou stopkou (set bílá, černá, žlutá, červená, zelená, modrá).

  Riedel Sklenice Burgundy Grand Cru Black and White Twisted Fatto a Mano e-shop >>


  Zákazníci prohlíželi také:
  Riedel Sklenice Burgundy Grand Cru Sommeliers Black Tie

  Riedel Sklenice Burgundy Grand Cru Sommeliers Black Tie

  Anglický magazín o víně Decanter popisuje tuto sklenici Burgundy Grand Cru Sommeliers u příležitosti srovnávací degustace jako "The finest Burgunder glass of all times, suitable for both young and old burgundies" (Nejlepší sklenice na Burgundské všech dob, vhodná jak pro mladé tak pro zralé Burgundské.) Dalším nezvyklý.. info >>
  Nachtmann Set 4 malých sklenic na shot Vivendi Premium

  Nachtmann Set 4 malých sklenic na shot Vivendi Premium

  4 kusy v baleníSet malých sklenic na shot z kolekce Vivendi Premium německého výrobce Nachtmann je nepostradatelným základním kamenem pro vybavení domácího baru či vinotéky. Odolnost a funkčnost v lesklém křišťálovém provedení pro vaše oblíbené nápoje, od přípitku až po digestiv. Kolekce Vivendi a Vivendi .. info >>
  Nachtmann Sklenice na víno Römer Cobalt Blue Traube

  Nachtmann Sklenice na víno Römer Cobalt Blue Traube

  1 kus v baleníSklenice na víno Römer Traube německého výrobce Nachtmann je vyrobena z ručně broušeného křišťálu s nádhernými přírodními motivy. Luxusní a vznešené sklenice Traube jsou jedněmi z nejoblíbenějších produktů značky Nachtmann. Kolekce Traube inspirovaná tradičními postupy zpracování křišťálu p.. info >>